Rewire 2018


Rewire is hรฉt internationale festival voor avontuurlijke muziek.

Het festival

Dit jaar is het alweer de achtste editie van het Rewire festival, dat plaatsvindt van vrijdag 6 tot en met zondag 8 april 2018 in Den Haag.

Rewire biedt verschillende thematische focus- en contextprogramma's, die verbanden leggen tussen muzikale, culturele en sociaal-maatschappelijke thema’s.

Thema's

Thema’s zijn Sense of Self over identiteit en zelfbewustzijn, Network Music over de invloed van digitale cultuur op muziek en de wereldwijde kruisbestuiving tussen (online) muziekscenes en Electronic Music Innovation in Historical Context: een onderzoek naar de historie van elektronische en elektroakoestische muziek.

De thema’s worden gekoppeld aan een uitgebreid programma bestaande uit (artist) talks, workshops en film screenings.

Muziekprogramma

Vrijdag 6 april

• AMMAR 808 • Ben Vince • Boi Mesa • Deena Abdelwahed • Fatima Al Qadiri presents Ja7eem • Floating Points - solo live • Gagi Petrovic • JASSS • Joshua Abrams & Natural Information Society • Kaitlyn Aurelia Smith • LYZZA - live • MHYSA • Mia Zabelka • James Plotkin & Benjamin Finger • Ninos Du Brasil, Raphael Vanoli • Royal Conservatoire String Ensemble performs Tristan Perich’s Active Field • SCRAAATCH • ล irom • SOPHIE - live • Sven Kacirek • The Music of Stranger Things performed by Kyle Dixon & Michael Stein • Umfang • Volvox • Zimpel/Ziolek • Ziรบr •

Zaterdag 7 april

• Arto Lindsay & Zs, Avalon Emerson • Carmen & Matthew Schoen • Chino Amobi • Daniel O'Sullivan & Dream Lion Ensemble • Ellen Arkbro + Zinc & Copper • Elysia Crampton presents Red Clouds • FAKA, Glice & Dieter Vandoren • Irreversible Entanglements • James Holden & The Animal Spirits • Ji Youn Kang • Karen Gwyer • Kepla, Lanark Artefax - live a/v • Laurence Pike • Nadia Struiwigh • Nina Kraviz • Oberman • Oceanic • Panda Bear • Paul Twin • PAUS • Quantum Natives presents Nexus (II) • Ragazze Quartet performs Laurie Anderson’s Sol • Stephan Meidell + ensemble present Metrics • SUUNS • The Thing • UUUU • Vicky Chow performs Tristan Perich’s Surface Image • Visionist + Pedro Maia - live a/v • Yon Eta •

Zondag 8 april

• Antenes presents Telegraph Music • Beatriz Ferreyra • Golden Retriever • Jasper Stadhouders' PolyBand • Juliana Huxtable presents Triptych • Kareem Lotfy • Laura Agnusdei • Laurie Anderson performs All The Things I Lost In The Flood • Maryam Saleh • Maurice Louca & Tamer Abu Ghazaleh • Nadah El Shazly (full band) • Rupert Clervaux & Ben Vince • Sugai Ken • Tom Rogerson • Tristan Perich performs Noise Patterns/1-Bit Solo • Za! •

Locaties

• De Electriciteitsfabriek • Paard • Grote Kerk • Koorenhuis • Lutherse Kerk • Korzo • Het Nutshuis • Zaal 3 • The Grey Space •

Peter Hoogstrate


Dit is een bijdrage van: Peter Hoogstrate